Aerożel – Microporous Aerogel

AEROŻEL – MICROPOROUS AEROGELS   λ = 0,015  W/mK

Mikroporowate Maty, Płyty

AEROŻEL to najlepsza mikroporowata izolacja termiczna, ciepłochronna, lub zimnochronna, dostępna obecnie na rynku materiałów budowlanych i technicznych.

Powstający w procesie NANOTECHNOLOGICZNYM . AEROŻEL jest stosowany wszędzie tam, gdzie potrzebna jest bardzo dobra izolacja o najlepszych parametrach, najniższych współczynnikach U i R, oraz najmniejszej grubości, dająca oszczędność czasu, powierzchni i pieniędzy. AEROŻEL to produkt najwyższej klasy i jakości, na miarę XXI wieku, więc zainwestujcie Państwo w przyszłość.

WŁAŚCIWOŚCI  AEROŻELU

1. dzięki budowie mikroporowatej, izolacja ta ma niespotykany i nieosiągalny, w innych ogólnodostępnych materiałach izolacyjnych, najniższy współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,015 W/mK przy 5 mm, oraz 0,016 W/mK przy 10 mm.
2. ma bardzo cienki profil (od 5 do 10 mm) co zwiększa wewnętrzną objętość w ciasnych przestrzeniach. Można ją z powodzeniem stosować, do izolacji skrzynek rolet zewnętrznych, ościeży drzwi i okien.
3. cechuje się stałą, wysoką skutecznością izolacyjności, w okresie użytkowania urządzenia
4. docinanie, laminowanie, mocowanie czy składanie maty aerożelowej, jest bardzo proste, łatwe i nie wymaga zbędnego czasu, jak też kosztów, lub specjalnych urządzeń (wystarczy b. ostry nóż, lub nożyczki). Można ją kleić do murów i konstrukcji stalowych.
5. aerożel jest przyjazny dla środowiska, nie stwarza żadnego zagrożenia chemicznego dla natury, gdyż wykonany jest na bazie krzemionki, czyli w zasadzie z piasku.
6. posiada doskonałą odporność na ogień, oraz emisję dymów.
7. można go stosować w zmiennych temperaturach w zakresie od -270°C do +650°C. Mata ogólnobudowlana od -200°C do +200°C, wysokotemperaturowa mata techniczna do +650°C i mata do izolacji ujemnych temperatur do -270°C.
8. cechuje się bardzo małą wagą, w porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi, ponieważ w ponad 90% składa się z powietrza.
9. aerożel jest wyjątkowo odporny na wilgoć – hydrofobowość i „oddycha”, przez co może być stosowany jako izolacja wewnętrzna, czego nie spełniają konkurencyjne materiały izolacyjne. Dodatkowo, to doskonały izolator pod wylewki betonowe, stosowane do odizolowania posadzek, tarasów, czy balkonów.
10. idealnie nadaje się do modernizacji i naprawy starej wadliwej izolacji i likwidacji mostków termicznych, co pozwala zaoszczędzić nawet do 40% energii i zmniejszyć emisję CO2, dzięki czemu, koszt zakupu aerożelu, może być refundowany przez dedykowane programy unijne.

DOSTĘPNE GRUBOŚCI I WYMIARY MAT

1450 x 1000 i wielokrotność x 5 mm

1450 x 1000 i wielokrotność x 10 mm

Pyrogel Aerogel Cryogel Aerogel Spaceloft Aerogel Transparentny Aerogel