Izolacje kanałów

 

W budownictwie i przemyśle mamy różnego rodzaju kanały, które aby spełniać wymogi, dla których zostały zaprojektowane, oraz by mogły sprawnie działać, w długim okresie czasu, powinny być izolowane.

Trudno sobie wyobrazić współczesne budownictwo i przemysł bez sprawnie działających, różnego typu instalacji wentylacyjnych, które mają wpływ na samopoczucie, komfort, bezpieczeństwo życia i pracy oraz, do czego coraz częściej przywiązuje się wagę, do kwestii oszczędności finansowych i ochrony środowiska.

 Kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne.

Do izolacji, technicznych i budowlanych kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, można zastosować maty, płyty bądź gotowe otuliny (kanały o przekroju okrągłym).

Najczęściej wykorzystywanymi materiałami są płyty i maty z wełny kamiennej, kauczuku, płyty poliuretanowe. Typ produktu dobiera się, mając na uwadze budowę kanału, jego przeznaczenie, właściwości akustyczne, estetykę, koszt i łatwość wykonania.

W zakładkach – Izolacje Techniczne – Przemysłowe do 750°C i Zimnochronne do -270°C zamieszczone są i opisane, poszczególne grupy materiałowe (otuliny, maty, płyty).

kanały

 Kanały oddymiające

Do odymiania i usuwania gorących gazów ze stref pożarowych, stosuje się kanały stalowe typu PD, kanały z płyt silikatowo-cementowych Promatect L500, kanały stalowe, izolowane płytami z wełny kamiennej Conlit Plus/Ductrock, lub płytami Promatect L 500.

kanał oddym.