Materiały Akustyczne

K-Fonik GKIzolacja akustyczna wykonana z niespienionego kauczuku wysokiej gęstości.
Przeznaczona do ochrony przed hałasem w urządzeniach, instalacjach wentylacyjnych, instalacjach sanitarnych oraz w budownictwie.
Produkowana w płytach zwijanych w role o wymiarach 1x2m. Charakteryzuje się bardzo wysoką izolacyjnością akustyczną, co czyni ją doskonałym materiałem do w/w zastosowań. Stosowana może być także w przemyśle stoczniowym, kolejowym i samochodowym.
Produkowana jest w zakresie grubości od 2 do 4mm (masa zbliżona, nie mniej niż 4kg/m2).
Pasy dylatacyjnePasy dylatacyjne służą do fizycznego oddzielania konstrukcji szkieletowej w zabudowie lekkiej, od ogólnej konstrukcji budynku.
Znajdują zastosowanie także jako materiał dylatujący warstwę płyt gipsowo-kartonowych od szkieletu sufitu podwieszanego w pomieszczeniach o dużym natężeniu hałasu.
Mogą być ponadto zastosowane jako dylatacja (pozioma/pionowa) ścian wznoszonych z użyciem tradycyjnych materiałów: cegła, pustak, bloczek.
Pasy takie używane są także jako warstwa pośrednia między legarami drewnianymi a podłogą w budynkach o konstrukcji drewnianej.
Do izolowania akustycznego konstrukcji szkieletowej, od posadzek, sufitów i ścian sąsiadujących używamy pasów dylatacyjnych odpowiednio do szerokości profilu stalowego (przykład: pas dylatacyjny K-Fonik GK 75=profil o szerokości 50mm+2×12,5mm płyty gipsowo-kartonowej). 
 
K-Fonik ST GKProdukt wykonany z syntetycznej pianki oraz gumy niespienionej łączy w sobie cechy izolacji termicznej i akustycznej.
Przeznaczony do ochrony przed hałasem w urządzeniach, instalacjach wentylacyjnych, instalacjach sanitarnych oraz w budownictwie.
Produkowany w płytach zwijanych w role o wymiarach 1×1,5m. Charakteryzuje się bardzo wysoką izolacyjnością akustyczną, co w połączeniu z dobrą izolacyjnością termiczną czyni go doskonałym materiałem do w/w zastosowań. Stosowany może być także w przemyśle stoczniowym, kolejowym i samochodowym. Dostępny również w wersji samoprzylepnej.
Zastosowanie produktu K-Fonik ST GK 072 powoduje znaczne obniżenie hałasu generowanego przez system kanalizacyjny (badanie przeprowadzone dla systemu „Geberit” PE 110×4,3, potwierdzone w AT-15-7514-2007).
 
K-Fonik GVMaty K-Fonik GV – elastomer o wysokiej gęstości służący do izolacji akustycznej i wibroizolacji znajduje zastosowanie w przemyśle: samochodowym, stoczniowym, kolejowym i maszynowym. Dostępny także ze spienioną izolacją kauczukową w wersji ST lub ECO z pokryciem ze zbrojoną folią aluminiową.  
K-Fonik PBMateriał K-Fonik PB składa się z warstwy ołowiu i dwóch warstw pianki odpowiednio dla danego typu, mogą to być pianki poliuretanowe lub polietylenowe w zależności od potrzeb konkretnego zastosowania.
Podane w folderze grubości oraz typy pianek maja charakter orientacyjny i mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Najczęściej służy do izolacji kabin, pomieszczeń, urządzeń i systemów kanalizacji.
 
K-Fonik 120-160-240K-Fonik 120/160/240 to produkt, który łączy cechy izolacji termicznej oraz materiału dźwiękochłonnego. Produkt posiada elastyczną, otwartą strukturę i dlatego jest tak skuteczny w pochłanianiu energii akustycznej.
Służy jako samodzielna warstwa lub jako warstwa uzupełniająca na właściwej izolacji akustycznej np. K-Fonik GK (prosimy o zapoznanie się z badaniami w zakładce „Badania dodatkowe”). Takie rozwiązanie jest stosowane np.: przy budowie maszyn i urządzeń oraz w rurociągach przemysłowych.
 
K-Fonik PK-Fonik P to poliuretanowa mata absorbcyjna o rozwiniętej powierzchni – w kształcie piramid.
Unikalna powierzchnia nadaje wyjątkowe właściwości w rozpraszaniu fali akustycznej. Stosowana do specjalistycznych wyłożeń ścian, sufitów, np.: w studiach nagrań.
 
K-Fonik Fiber PK-Fonik Fiber P to akustyczna mata pochłaniająca.
Jest to produkt, który łączy cechy izolacji termicznej oraz materiału dźwiękochłonnego. Produkt posiada sprężystą, otwartą strukturę włóknistą i dlatego jest tak skuteczny w pochłanianiu energii akustycznej.
Służy jako samodzielna warstwa lub jako warstwa uzupełniająca na właściwej izolacji akustycznej np. K-Fonik GK.  Takie rozwiązanie jest stosowane np.: przy budowie maszyn i urządzeń oraz w budownictwie ogólnym do podnoszenia izolacyjności akustycznej ścian.